jak vznikl

areál u jezera

Areál u jezera

je kouzelný kout přírody v obci Pňov-Předhradí, který se stal domovem pro místní spolky. Ty poskytují širokou škálu aktivit, do kterých se můžete ponořit a užít si u nás nezapomenutelný den.

Historie areálu sahá do roku 1992, kdy skupina nadšenců položila základy tím, že vybudovala první plážový volejbalový kurt. O pět let později, v roce 1997, se začal budovat střed areálu, kterým se staly nové kurty, klubovna a zázemí. První turnaj se na nových kurtech uskutečnil 27. června 1998.

V roce 2017 vznikly nové dráhy pro petanque, které se od té doby těší velké oblibě a místní petangový klub dobývá soutěže.

TJ Předhradí, který již více než 100 let sdružuje místní fotbalisty v areálu a poskytuje fotbalovému hřišti potřebné zázemí.

Součástí areálu je i hospůdka, která sídlí v klubovně u plážových volejbalových kurtů. V letních měsících, pokud není v provozu restaurace nebo hostí soukromou akci, je otevřen kiosek na hřišti.

Okolí areálu nabízí mnoho možností pro relaxaci a dobrodružství. Kromě přilehlého jezera, kde si můžete zaplavat nebo se projet na lodičce či šlapadle, láká Pňovský luh na malebné procházky. Naučná stezka vás zavede až na 10 km dlouhou túru, která vás obohatí o zážitky a vzpomínky.

Přijďte a prozkoumejte naši krásnou oázu radosti, sportu i odpočinku!

Teplota jezera: 20.6 °C
Aktualizováno: 27.05.2024 v 14:34
Teplota vzduchu: 25.0 °C
Aktualizace: každých 15 minut
Snowboarding
odpočívejte

Aktivně nebo pasivně. Je to jen na vás!

prožijte vzrušení

Aktivity, které si u nás užijete

Nudit se tu opravdu nebudete. Aktivit, které si u nás můžete užít je nespočet. Ty hlavní najdete vpravo, ale je jich mnohem víc. Hlavní aktivity jako volejbal, fotbal, rybaření, petanque mají pod správou jednotlivé spolky a kontakty na ně najdete v detailu aktivity.

Plážový volejbal 

4 kurty jsou vám k dispozici

Rybaření na jezeře

pro ověřené členy a rybáře

Petanque

Hřiště na petanque

Fotbalové hřiště

Pro milovníky tohoto sportu

Koupání v jezeře

Koupání i pláž u jezera

Turistika

Procházky i běhání v Pňovském luhu

Pravidla pro návštěvníky areálu

Snowboarding

Žádáme všechny návštěvníky areálu, aby respektovali následující pravidla, která nám pomáhají udržet toto jedinečné prostředí čisté a zachovat jeho krásu pro budoucí generace:

  1. Vážíme si vaší návštěvy stejně jako jedinečnosti prostředí areálu. Žádáme vás abyste se chovali zodpovědně a ohleduplně k přírodě a svému okolí. Uvědomujeme si, že jste zde, abyste si užili svůj pobyt, ale zároveň prosíme, abyste respektovali přírodní krásy a místní ekosystém.
  2. Pokud máte možnost, prosíme, abyste své odpadky odnesli s sebou a zlikvidovali je mimo areál.
  3. Pokud ne, k dispozici jsou odpadkové koše umístěné kolem jezera, na pláži a u restaurace. Využijte je prosím pro zlikvidování svého odpadu.
  4. Narazíte-li na odpadky ležící na zemi, prosíme, seberte je a vyhoďte do nejbližšího koše. Tímto malým činem přispějete k zachování čistoty a krásy místa.
  5. Odpadkové koše pravidelně vyvážíme. Přesto, pokud zjistíte, že jsou plné, prosíme, odvezte své odpadky s sebou a zlikvidujte je mimo areál nebo najděte jiný odpadkový koš v okolí.
  1. Udržujte klid, především v okolí stezky kolem jezera. Respektujte potřebu odpočinku ostatních návštěvníků a omezte hlučné aktivity, zvláště v těchto klidných zónách.
  2. Pokud se chystáte vykoupat, respektujte rybáře a místa, kde chytají ryby. Udržujte dostatečný odstup od rybářských míst.
  3. Cyklisti: Buďte ohleduplní vůči pěším a pejskařům. Přizpůsobte rychlost a ujistěte se, že dáváte dostatečný prostor pro ostatní uživatele stezky.
  4. Řidiči: Dodržujte povolenou rychlost již při vjezdu do obce a především na příjezdové cestě do areálu. V této oblasti se často pohybují chodci, včetně dětí a pejskařů, proto buďte zvlášť opatrní a ohleduplní.
  5. Parkování je povoleno pouze na vyhrazeném místě na kraji areálu. Nezanechávejte svá vozidla mimo označená parkovací místa. Tímto přístupem pomáháte udržet areál pěkný a usnadňujete pohyb ostatním návštěvníkům.

Dodržováním pravidel přispíváte k udržení Areálu u jezera jako krásného a čistého prostředí pro všechny návštěvníky. Děkujeme vám za spolupráci a přejeme vám příjemný pobyt.

prohlédněte si

jak to u nás vypadá

Prohlédněte si malebnost areálu u jezera, který zahrnuje pískovcové jezero, přírodní krásy Pňovského luhu a sportovní vyžití. Nechte se inspirovat k návštěvě tohoto idylického místa pro aktivní odpočinek a relaxaci.